17ka WPP Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
https://mobirise.com/

Praktyczne informacje 312. WPP AG 17 - 2023

Jak zapisać się na tegoroczną pielgrzymkę i odebrać Pakiet Pielgrzyma?

Zapisy on-line odbywają się poprzez stronę internetową www.17-ka.org.pl/zapisy.

Zapisy stacjonarne prowadzone będą 3-5 sierpnia w godz. 10-20 w kościele Św Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68 (w salce po lewej jak się wchodzi do kościoła).

Każda osoba, która zapisze się przez Internet, powinna odebrać pakiet pielgrzyma. Odbioru można dokonać w kościele Św Anny 3-5 sierpnia w godz. 10-20.

W czasie zapisów stacjonarnych będą mogły zapisać się również osoby wybierające się na część pielgrzymki oraz posiadający własny transport towarzyszący.

Podczas tegorocznej pielgrzymki szczególny nacisk zostanie położony na posiadanie identyfikatora w widocznym miejscu oraz uzupełnionej legitymacji pielgrzyma.

W wyjątkowych sytuacjach i dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do Pielgrzymki w kolejnych dniach, istnieje możliwość zapisu na bazie w każdej miejscowości noclegowej. Należy jednak zapisać się niezwłocznie po dojściu na nocleg W DNIU PRZYJAZDU.

Przy zdawaniu bagażu na samochód wymagana jest legitymacja pielgrzyma, do której dołączone będzie oznaczenie bagażu w kolorze danej grupy.
Kiedy wyruszamy na szlak pielgrzymi?

Wyruszamy 6-go sierpnia, po modlitwie porannej i błogosławieństwie o godzinie 5:30, spod kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.Czy podobnie jak w poprzednich latach, będzie można nocować w stodołach i pomieszczeniach udostępnionych przez gospodarzy?

Nie, w tym roku pielgrzymi nocują we własnych namiotach.Samochody bagażowe

Podobnie jak w latach ubiegłych, samochody bagażowe wszystkich grup (z wyjątkiem grupy Fioletowo-Białej oraz Czarnej), będą stacjonowały na Placu Teatralnym. Bagaże będzie można zdawać 5go sierpnia od godz. 17ej oraz w sobotę 6go sierpnia do godz. 5.30.

Bagaże grupy Fioletowo-białej będzie można oddać 5go sierpnia przy plebanii kościoła Św. Trójcy w Kobyłce oraz po wieczornej Mszy Św. w Halinowie (przy kościele).
Grupy Czarnej - na Placu Trzech Krzyży w Warszawie - 5go sierpnia w godz. wieczornych oraz 6go rano.
Pamiętajmy o zabraniu namiotów. W tym roku nocleg będzie możliwy wyłącznie w namiotach.


Na co należy zwrócić szczególna uwagę?

Każdy pielgrzym jest zobowiązany do samoobserwacji i natychmiastowego zgłoszenia niepokojących objawów swojego zdrowia przewodnikowi lub porządkowym swojej grupy. W pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe, nie manifestujące jakichkolwiek objawów chorobowych.

Jaki jest koszt tegorocznej pielgrzymki?

Wpisowe wynosi 250 zł. Dla dzieci w wieku 7-14 lat wpisowe wynosi 125 zł. Dzieci do 6go roku życia zwolnione są z opłaty.

Nr. konta bankowego do uiszczenia opłaty wpisowej: PKO BP 84 1020 1055 0000 9802 0540 6394


Jeśśli w pielgrzymce uczestniczy również współmałżonek lub dziecko (najbliżsi, którzy mieszkają w jednym gospodarstwie domowym), każde z nich płaci kolejno po 10 zł mniej od pierwotnej kwoty swojego zapisu. Dotyczy zapisów na całą pielgrzymkę

 

Czy na pielgrzymce jestem ubezpieczony?

Pielgrzym Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej Akademickich Grup "17" jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków w czasie trwania pielgrzymki, tj. 6-15 sierpnia 2023 r..

Czy będzie istniała możliwość dołączenia do pielgrzymki w tracie jej trwania.

Przewidujemy taką możliwość, jednak zapisy na pielgrzymkę w niepełnym wymiarze, będą możliwe tylko na bazie podczas noclegów oraz 5go sierpnia przy Kościele św. Anny.


Czy w tym roku będzie towarzyszył pielgrzymom prywatny transport towarzyszący?

W uzasadnionych sytuacjach, i po konsultacji z księdzem Przewodnikiem, przewiduje się obecność transportu towarzyszącego. Jego funkcjonowanie porządkuje osobny regulamin.Czy na trasie będą obiady ofiarowane przez gospodarzy?

Tak, będzie to dar serca naszych gospodarzy.Czy można dojechać na tzw. „wejście” pielgrzymki na Jasną Górę?

Tak, jednak osoby dołączające do pielgrzymów nie powinny przenikać się do grupy pielgrzymów.Czy będą zorganizowane autokary na drogę powrotną z Częstochowy?

Tak jak w poprzednich latach będą autokary do Warszawy. 14 sierpnia w godzinach nocnych, oraz 15go sierpnia.Dlaczego warto pójść na pielgrzymkę w 17-tkach WPP?

Oprócz wspaniałej atmosfery, niepowtarzalnych Przewodników, niezapomnianych apeli, podajemy inne praktyczne argumenty przemawiające za Siedemnastkami:
- nasze grupy pielgrzymują w kameralnych składach, co zdecydowanie ułatwia pielgrzymowanie, rozplanowanie noclegów na polach namiotowych i sprawia, że nie jesteśmy anonimowi więc mamy szansę poznać wszystkich współbraci,
- każdy Pielgrzym ma zapewniony jeden ciepły posiłek w ciągu dnia, organizowany przez gospodarzy miejsca, w którym zaplanowany jest obiad lub przez catering, a także gorącą kawę i herbatę dostępną na noclegu,
- prysznice mobilne, - ubikacje ToyToy na każdym noclegu, - nie idziemy po ruchliwych szosach w zgiełku samochodów ale z reguły lasami i polnymi drogamiCo ze sobą zabrać?

- bagaż podręczny (mały plecak): różaniec, płaszcz przeciwdeszczowy, napój, kubek (dostosowany do wysokiej temperatury), sztućce (łyżka, nóż), legitymacja pielgrzyma, dokumenty, pieniążek (przyda się na picie, śniadanko i kolację, drogę powrotną z Częstochowy), krem z filtrem, kapelusz lub chustka na głowę, śpiewnik, kartka i długopis (do wypisywania intencji), chusteczki higieniczne, papier toaletowy, plastry z opatrunkiem, talk, środek przeciwko komarom, ewentualnie karimata (lub cerata - coś nieprzemakalnego, na czym możesz siedzieć/leżeć podczas odpoczynku), suchy prowiant, agrafka.
- Bagaż główny (duży plecak/torba): dwie pary wygodnego obuwia, kilka par skarpet i pozostałej bielizny (możliwość prania rzeczy jest bardzo ograniczona), ubranka na ciepło (byleby nie były zbyt skąpe) i zimno, coś raczej ciepłego do spania, ręczniki, przybory toaletowe, klapki (aby stopy odpoczęły na miejscu noclegu), apteczka (środki opatrunkowe, bandaże zwykłe i elastyczne, witamina C lub rutinoscorbin, proszki przeciwbólowe, wapno), latarka, suchy prowiant, cukier, przydatna może być też agrafka.
- karimata lub materac,
- śpiwór, dla wygodnego spania poduszeczka,
- miska (podpisz ją lub oznacz),
- namiot

Podczas zapisu każdy pielgrzym otrzyma oznaczenie na bagaż w kolorze grupy, w której pielgrzymuje. Dodatkowo należy podpisać bagaż: imię, nazwisko, adres, kolor grupy.Jak wygląda pielgrzymowanie w "17-kach"?

Pielgrzymka "17-ka" składa się z 14 grup, które mają swoje nazwy np. żółto-biało-żółta, biało-czerowna itp. Grupy te tworzą cztery legiony (po cztery, pięć grup w każdym). Legiony te określają kolory - czerwone, żółte, zielone, błękitne. Na trasie pielgrzymki zdarza się tak, że dany legion idzie do następnego postoju inną drogą niż reszta, może zdarzyć się tak iż, każdy legion idzie własną drogą. Co roku dokonuje się rotacji aby te same grupy nie chodziły przez lata tą samą drogą... Zapisując się na pielgrzymkę, zapisujesz się do konkretnej grupy. Każda grupa ma swojego księdza przewodnika, księdza. zastępcę przewodnika, czasem też idą klerycy i siostry zakonne. Liczebność grup jest różna, największe grupy około 200 osób, najmniejsze 40. Większość grup ma swój określony charakter pielgrzymowania, niektóre zrzeszają pątników z jednego miasta, regionu (np. ze śląska czy szczecina) czy z zagranicy. Jeśli nie wiesz do jakiej grupy chcesz należeć, to zachęcamy do zapoznania się z opisem grup na naszej stronie internetowej.Zadaj nam pytanie.

Jeśli powyższe informacje nie rozwiały Twoich wątpliwości i pytań, napisz maila na adres informacja@17-ka.org.pl lub zadzwoń 577 250 677.

 ...