https://mobirise.com/

Kwatermistrzostwo Obiadowe

Kwatermistrzostwo obiadowe, pieszczotliwie zwane 'Brzuchopasterstwem' dba o to, aby każdego dnia pielgrzymi mogli zjeść coś ciepłego w porze obiadowej.

Przed pielgrzymką jedziemy na objazd trasy, podczas którego odwiedzamy proboszczów oraz sołtysów wszystkich miejscowości, w których gospodarze przyjmują pątników posiłkiem.

W trakcie pielgrzymki, dzień wcześniej przyjeżdżamy do wsi obiadowych i pukamy od drzwi do drzwi, prosząc o ugoszczenie pielgrzymów. Zbieramy informacje ilu pielgrzymów dany gospodarz może przyjąć (na wieczornej odprawie szef kwatermistrzów obiadowych z Kierownikiem Trasy wstępnie ustalają, które grupy dokąd zostaną skierowane na obiady) - potwierdzamy to jeszcze kolejnego dnia, zanim pielgrzymka dotrze do wsi. Następnie, wraz z porządkowymi, rozprowadzamy pielgrzymów do poszczególnych gospodarstw, dbając o odpowiednią liczbę osób (tu jest bardzo potrzebna pomoc pielgrzymów!). Na koniec raz jeszcze odwiedzamy każdego gospodarza, dziękując za dobre serce i zostawiając drobną pamiątkę. I od razu ruszamy dalej - do wsi obiadowych kolejnego dnia.

Na noclegach dzielimy rzeczywistość szeregowego pielgrzyma, nocując w namiocie lub stodole.

Zachęcamy do pracy w naszej służbie! Można dołączyć do nas (za zgodą Przewodnika grupy) na jeden dzień i zobaczyć jak to działa 'od kuchni'. Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia na pątniczym szlaku!

 ...