https://mobirise.com/

Przewodnik WPP AG 17

Przewodnik, ks. Wojciech Świderski SAC, jest osobą zarządzającą całym pielgrzymkowym dziełem. Jego funkcje koncentrują się na kierowniczym działaniu zarówno przed, w trakcie i po pielgrzymce. Odpowiada za wszystkie zdarzenia planowane i nieplanowane - co często jest nie lada wyzwaniem i sporym obciążeniem, które - jak sam mówi - "spędzają mu sen z powiek". Ale nasz Przewodnik lubi wyzwania i świetnie odnajduje się nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Ma też ogromne wsparcie w służbach, na które zawsze może liczyć. Zajmuje się m.in. organizacją miejsca zapisów, odpraw służb, miejsc odprawiania Mszy świętych, zapraszaniem biskupów, kontaktami z miejscowymi proboszczami, z władzami gmin, miast i wsi - które mija Pielgrzymka, organizacją przewozu bagażów, sprawami urzędowymi związanymi np. z wjazdem i poruszaniem się samochodów ciężarowych w Warszawie, zarządzaniem finansami, współpracą z grafikami tworzącymi logo i drukarnią realizującą zamówienie materiałów pielgrzymkowych.

Od strony duchowej niezastąpionym wsparciem jest ks. Krzysztof Gajos SAC, który już przed wyruszeniem na pątniczy szlak zajmuje się merytorycznym rozwinięciem pielgrzymkowego hasła. Wraz z zaproszonymi przez siebie do współpracy księżmi, tworzy tzw. Podręcznik pielgrzymkowy, w którym zawarty jest modlitewny plan na każdy dzień, tematy i przykładowe konferencje dla przewodników grup - tak, by mimo różnych kolorów grup, wszyscy szli w jednym duchu i wspólnym celu.