17ka WPP Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
https://mobirise.com/

Praktyczne informacje

Dlaczego warto pójść na pielgrzymkę w 17-tkach WPP?

Oprócz wspaniałej atmosfery, niepowtarzalnych Przewodników, niezapomnianych apeli (a szczególnie dwa wspólne dla całych Siedemnastek), podajemy inne praktyczne argumenty przemawiające za Siedemnastkami: - nasze grupy pielgrzymują w kameralnych składach, co zdecydowanie ułatwia pielgrzymowanie, rozplanowanie noclegów na polach namiotowych i sprawia, że nie jesteśmy anonimowi więc mamy szansę poznać wszystkich współbraci,
- każdy Pielgrzym ma zapewniony jeden ciepły posiłek w ciągu dnia, organizowany przez gospodarzy miejsca, w którym zaplanowany jest obiad lub przez catering, a także gorącą kawę i herbatę dostępną na noclegu,
- prysznice mobilne,
- ubikacje ToyToy na każdym noclegu,
- nie idziemy po ruchliwych szosach w zgiełku samochodów ale z reguły lasami i polnymi drogamiKiedy wyruszamy na szlak pielgrzymi?

Wyruszamy 6-go sierpnia, po modlitwie porannej i błogosławieństwie o godzinie 5:30, spod kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu.Jak zapisać się na pielgrzymkę?


Zapisy odbywają się w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68 (po wejściu na lewo w sali za sklepikiem), w dniach:
3-5 sierpnia w godzinach 10:00 - 20:00.

W wyjątkowych sytuacjach i dla wszystkich, którzy chcą dołączyć do Pielgrzymki w kolejnych dniach, istnieje możliwość zapisu na bazie w każdej miejscowości noclegowej. Należy jednak zapisać się niezwłocznie po dojściu na nocleg W DNIU PRZYJAZDU.

Karta zgłoszeniowa będzie dostępna podczas zapisów. Aby przyspieszyć formalności związane z zapisami prosimy pobrać kartę: wydrukować w formacie A5, dwustronnie i przynieść wypełnioną na miejsce zapisów w dniach 3-5 sierpnia w godzinach 10:00-20:00.

pobierz kartę, zapoznaj się z regulaminem

Przy zdawaniu bagażu na samochód wymagana jest legitymacja pielgrzyma, do której dołączone będzie oznaczenie bagażu w kolorze danej grupy.


Samochody bagażowe

Plac Teatralny - 5.08 od godz. 17:00 do 6.08 do godz. 5:30

 • ŻÓŁTO-BIAŁO-ŻÓŁTA + BIAŁO CZERWONA (PRZYCZEPA)
 • BŁĘKITNO-BIAŁA + ŻÓŁTO-BIAŁA (bus)
 • CZERWONO-ŻÓŁTA (przyczepa)
 • BŁĘKITNO-CZERWONO-BŁĘKITNA + FIOLETOWA
 • CZERWONO-ŻÓŁTO-ZIELONA
 • BIAŁO-CZARNO-CZERWONA
 • AMARANTY
 • BIAŁO-BŁĘKITNA (Samochód w Wołominie przy kościele MB Częstochowskiej 5.08 w godz. 15:00-16:00)
 • ZIELONO-BIAŁO-CZERWONA - Samochód w Ożarowie Mazowieckim przy Sanktuarium Miłosierdzia, 5.08 w godz. 15:00-17:00, na Placu Teatralnym 18:00-22:00, później i rano 6.08 możliwość zostawienia bagażu na samochodzie jajecznicy.
 • POMARAŃCZOWA - Samochód w Warszawie przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego - ul. Kawęczyńska – 5.08 w godz. 16:00-16:40, od 17:00 na Placu Teatralnym.
 • FIOLETOWO-BIAŁA – Samochód w Kobyłce, przy parafii Świętej Trójcy, 5.08 od godz. 16:00 i 6.08 rano.
 • CZARNA – Samochód na Placu Trzech Krzyży przy kościele św. Aleksandra, 5.08 w godz. 18:00-19:30 i 6.08 w godz. 5:30-6:00Jak wygląda pielgrzymowanie w "17-kach"?

Pielgrzymka "17-ka" składa się z 15 grup, które mają swoje nazwy np. żółto-biało-żółta, biało-czerowna itp. Grupy te tworzą cztery legiony (po cztery, pięć grup w każdym). Legiony te określają kolory - czerwone, zielone, błękitne, żółte. Na trasie pielgrzymki zdarza się tak, że dany legion idzie do następnego postoju inną drogą niż reszta, może zdarzyć się tak iż, każdy legion idzie własną drogą. Co roku dokonuje się rotacji aby te same grupy nie chodziły przez lata tą samą drogą...
Zapisując się na pielgrzymkę, zapisujesz się do konkretnej grupy. Każda grupa ma swojego księdza przewodnika, księdza. zastępcę przewodnika, czasem też idą klerycy i siostry zakonne. Liczebność grup jest różna, największe grupy około 200 osób, najmniejsze 40. Większość grup ma swój określony charakter pielgrzymowania, niektóre zrzeszają pątników z jednego miasta, regionu (np. ze śląska czy szczecina) czy z zagranicy. Jeśli nie wiesz do jakiej grupy chcesz należeć, to zachęcamy do zapoznania się z opisem grup na naszej stronie.


Idę na pielgrzymką po raz pierwszy co powinienem zrobić przed pielgrzymką?

• Na pewno zapoznać się z informacjami powyżej..:)),

• przeczytać regulamin pielgrzyma,

• udać się do kościoła rektoralnego św. Anny, na zapisy w dniach 3-5 sierpnia

• przygotować wygodne buty (nalepiej dwie pary) - dobrze rozchodzone...!

• przyjść na modlitwę poranną 6-go sierpnia o godz. 5:30 do kościoła św. Anny.


Co ze sobą zabrać?

Bagaż podręczny (mały plecak):
dokumenty, uzupełnioną legitymację pielgrzyma, drobne pieniądze (przyda się na picie, śniadanie i kolację oraz drogę powrotną z Częstochowy), płaszcz przeciwdeszczowy, kapelusz lub chustka na głowę, krem z filtrem, kubek (dostosowany do wysokiej temperatury), sztućce (łyżka, nóż), coś na czym można usiąść na postoju, np. karimata, suchy prowiant, różaniec, śpiewnik, kartka i długopis (do wypisywania intencji), chusteczki higieniczne, papier toaletowy, plastry z opatrunkiem, talk, środek przeciwko komarom, agrafka.

Bagaż główny (duży plecak/torba):
dwie pary wygodnego obuwia, kilka par skarpet i pozostałej bielizny (możliwość prania rzeczy jest bardzo ograniczona), ubrania na ciepłe dni (byleby nie były zbyt skąpe) i chłodniejszą pogodę, coś raczej ciepłego do spania, ręczniki, przybory toaletowe, klapki, apteczka (środki opatrunkowe, bandaże zwykłe i elastyczne, witamina C lub rutinoscorbin, proszki przeciwbólowe, wapno, lekarstwa zażywane na co dzień), latarka, suchy prowiant (np. konserwy),

karimata lub materac,
śpiwór, dla wygodnego spania mała poduszka,
miska do mycia (podpisz ją lub oznacz),
Podczas zapisu każdy pielgrzym otrzyma oznaczenie na bagaż w kolorze grupy, w której pielgrzymuje. Dodatkowo należy podpisać bagaż: imię, nazwisko, adres, kolor grupy.

Czy na pielgrzymce jestem ubezpieczony?

Pielgrzym Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej AG „17” jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków w czasie trwania pielgrzymki, tj. 6-15 sierpnia 2018r. Dodatkowo należy zabrać ze sobą dowód ubezpieczenia.


Ile będzie mnie kosztować uczestnictwo w pielgrzymce?

Koszt pielgrzymki w 2019 roku to 150 zł. Oprócz tego trzeba mieć parę złotych na picie i suchy prowiant podczas marszu oraz pieniądze na powrót.Jak wrócę do domu?

Możliwości jest wiele. Z reguły obowiązuje zasada powrotu na własną rękę (PKP lub też wiele autokarów chętnych zabrać za odpłatą z powrotem Pielgrzymów). Co roku organizowany jest również autokar siedemnastkowy jadący do Warszawy, w cenie 50 zł/os.
W 2018 roku będą trzy kursy:
14.08 o godz. 23:00 (Częstochowa, Dolina Miłosierdzia - Warszawa, Sala Kongresowa)
15.08 o godz. 11:00 (Częstochowa, Dolina Miłosierdzia - Warszawa, Sala Kongresowa)
15.08 o godz. 14:00 (Częstochowa, Dolina Miłosierdzia - Warszawa, Sala Kongresowa - Ożarów Mazowiecki).
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zapisy na powrót będziemy przyjmować podczas zapisów na Pielgrzymkę (3-5 sierpnia) oraz w pierwszych dniach pielgrzymki u służb z informacji/bazy.Zadaj nam pytanie.

Jeśli powyższe informacje nie rozwiały Twoich wątpliwości i pytań, napisz maila na adres informacja@17-ka.org.pl lub zadzwoń 577 250 677.
.