17ka WPP Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
https://mobirise.com/

Komunikat w sprawie naruszenia decyzji Przewodnika WPP AG 17

Jako organizator WPP AG 17, informuję że moją decyzją jest jedynie pielgrzymowanie sztafetowe przewodników grup i nie ponoszę odpowiedzialności za niestosowanie się do tych zaleceń. Z nikim nie ustalałem innej formy i nie zezwalam na pielgrzymowanie grupowe w tym roku - w takiej postaci w jakiej pielgrzymowaliśmy dotychczas. Każdy kto zechce w tym roku dołączyć do grupy Biało-Czarno-Czerwonej i z nią pielgrzymować robi to na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, ale nie pod nazwą WPP AG 17. Gospodarze na trasie pielgrzymki są poinformowani o tym, że pielgrzymów w tym roku nie będzie.

Przypominam również że grupy Siedemnaste mają w swoich szeregach 15 kolorów, w tym grupę Biało-Czarno-Czerwoną. Ta grupa jest CZĘŚCIĄ Pielgrzymki, a nie osobną pielgrzymką i jej wewnętrzni organizatorzy powinni stosować się do zaleceń Głównego Przewodnika Pielgrzymki. Samodzielne decyzje sprzeczne z zaleceniami głównych organizatorów WPP AG 17, kierujących się troską i bezpieczeństwem pielgrzymów oraz powoływanie się na rzekome uzgodnienia są daleko idącym aktem lekceważenia oficjalnych komunikatów.

Jako Przewodnik WPP AG 17 nie pozwoliłem na zbiórkę pieniędzy na konkretną grupę. Według komunikatu, jaki został opublikowany tydzień temu, jedyne ofiary będą zbierane na pakiety pielgrzyma duchowego, ale jeszcze nie zostało to oficjalnie ogłoszone - stąd nie mam nic wspólnego ze zbiórką na rzecz grupy Biało-Czarno-Czerwonej, a tym bardziej na pielgrzymkę Siedemnastek, jak to zostało ujęte w opisie zbiórki!

ks. Wojciech Świderski SAC Przewodnik i organizator WPP AG 17